Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Jak konturować nos

Jak konturować nos? – cenne wskazówki

Data publikacji 7 lutego 2022

Makijaż stał się już codziennością większości Pań. Odpowiednio zrobiony makijaż nada pewności siebie i sprawi, że będziemy wyglądały promiennie i wyjątkowo. Obecnie make-up stosowany jest w celu zatuszowania niedoskonałości i mankamentów takich jak: blizny czy trądzik. Jak konturować nos? Sprawdź sama!

Powszechność makijażu

Make-up stał się już tak powszechny, że Panie nie wychodzą z domu nie mając zrobionego makijażu. Nic dziwnego makijażem możemy zatuszować cienie pod oczami, które powstały przez nieprzespaną noc.

Obecnie rynek oferuje szeroki wybór kosmetyków do makijażu. Kosmetyki te często są wzbogacone w dodatkowe składniki, dzięki czemu nasza skóra jest odżywiona i chroniona przed promieniowaniem, a usta są nawilżone i tym samym pozbywamy się pęknięć na nich.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, makijaż stał się formą zakrycia niedoskonałości i mankamentów. Dzięki odpowiedniemu makijażowi możemy wyszczuplić swoje rysy twarzy, powiększyć oczy….albo skrócić nos. Z tych sztuczek korzysta niejedna z Pań! Warto jednak poświęcić chwilę i dowiedzieć się jak np. odpowiednio wykonturować nos – chcemy przecież wyglądać lepiej.

Jak konturować nos

Jak konturować nos? – niezbędne akcesoria

Konturowanie nosa jest bardzo przydatne, gdzie nie jesteśmy zadowolone z tej części działa. Odpowiednio konturując nos możemy go skrócić lub wyszczuplić. Należy jednak poznać parę podstawowych zasad.

Zaopatrz się w odpowiednie przyrządy – idealny będzie mały pędzel, dzięki czemu zrobimy odpowiednią linię i gąbeczka, która tą linie staranie będzie rozcierać. W zależności jaką gąbeczkę kupimy będziemy mogli konturować nos na mokro i na sucho.

Oprócz odpowiednich narzędzi potrzebujemy również odpowiednich kosmetyków – kosmetyków, które będą trwałe i nie zrobią efektu sztucznej maski. Możemy postawić na kredkę do konturowania nosa – kredka jest bardzo poręczna i konturowanie nią nie sprawia żadnych trudności. Jeśli kredka, z jakiegoś powodu nam nie odpowiada to postawmy na paletę (można z niej również skorzystać przy konturowaniu twarzy). Paleta ma postać prasowanych pudrów, zatem nałożenie nie sprawi nam również większych trudności.

Jeśli masz już przygotowane kosmetyki, pędzel i gąbkę możesz przystąpić do konturowania twarzy.

Jak konturować nos

Jak konturować nos? od A do Z

Jeśli chcesz zwęzić noc to narysuj dwie linie po bokach kredką lub ciemnym pudrem/bronzerem. Linie powinny być równe, zatem idealnie sprawdzi się pędzel skośny. Rozetrzyj gąbeczką linie tak, aby stały się niewidoczne. Następnie na środku nosa narysuj linię jasnym pudrem/cieniem. Jasna część nosa spowoduje, że będzie skupiała na sobie uwagę, linia powinna być zatem tak gruba jak chcesz, aby Twój nos był gruby. Następnie rozetrzyj jasną linię i gotowe.

Co zrobić gdy nos jest za długi? To proste. Wystarczy podjąć kroki opisane wyżej z jednym szczegółem – jasny cień/puder nie powinien być
nałożony do końca nosa. Pamiętajmy, że jasna część przyciąga uwagę, zatem gdy na długim nosie zrobimy linię jasnym pudrem do końca nosa to optycznie go wydłużymy. Z kolei, linia kończąca się w połowie -optycznie zmniejszy nam tę część ciała.

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?