Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda jak ochłodzić kolor włosów

Jak ochłodzić kolor włosów? – sprawdzone sposoby

Data publikacji 4 lutego 2022

W obecnych czasach bardzo wiele kobiet w szczególny sposób dba o swój wygląd zewnętrzny. Dlatego bardzo istotną kwestią jest również stan włosów. Są one farbowane, a także poddawane innym zabiegom stylizacyjnym. Jednak nie zawsze farbowanie włosów wychodzi zgodnie z oczekiwaniami. W takich przypadkach wiele osób zastanawia się, jak ochłodzić kolor włosów. Warto się tego dowiedzieć.

jak ochłodzić kolor włosów

Jak ochłodzić kolor włosów?

Podczas farbowania włosów na różne kolory bardzo wiele osób zastanawia się, jak ochłodzić kolor swoich włosów. Do tego celu przede wszystkim warto wykorzystać taką substancję jak gencjana, a także dowolną maskę do włosów. Gencjana jest to roztwór fioletu gencjanowego. Powinien to być roztwór wodny, który będzie miał stężenie o wartości jednego procenta. Cena tej substancji nie jest zbyt wysoka, a więc z całą pewnością wystarczy na stosunkowo długi czas. Wśród pierwotnych zastosować gencjany można przede wszystkim wymienić odkażanie ran, czyli stosowanie na skórę. Jednak z powodzeniem można tę substancję stosować również do ochładzania koloru włosów, ponieważ sprawia, że żółty odcień w korzystny sposób zostaje zneutralizowany. Dlatego jeśli pragnie się domowym sposobem ochłodzić kolor włosów, to warto wykorzystać gencjanę i będzie to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich możliwych i dostępnych.

Jak ochłodzić kolor włosów – żółty odcień

Bardzo często u wielu kobiet po farbowaniu pojawia się żółty odcień włosów, który nie jest pożądany. Dlatego wielu osobom w szczególny sposób zależy na jego usunięciu. W tym celu warto zmieszać substancję taką jak gencjanę z maską do włosów. Wystarczy jedna kropla tej substancji, aby mogła ona działać w sposób w pełni efektywny oraz skuteczny. Na początek im mniej gencjany się użyje, tym lepiej, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak na nią zareagują dane włosy. Im bardziej jasne włosy się posiada, tym mniej roztworu należy wykorzystać. Następnie należy nałożyć maskę na włosy tak jak zawsze oraz pozostawić ją na dziesięć minut lub dłużej, zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Na końcu maskę należy spłukać. Efekt tego zabiegu utrzymuje się przez około dwa tygodnie.

jak ochłodzić kolor włosów

Gencjana na włosy

Z całą pewnością można stwierdzić, że gencjana ma bardzo korzystne działanie na włosy i w efektywny sposób ochładza ich kolor. Substancję taką jak gencjana można również dodać do płukanki stosowanej do włosów. To rozwiązanie również powinno być skuteczne, dlatego warto je wziąć pod uwagę podczas chęci ochłodzenia koloru swoich włosów. Gencjana to substancja w pełni bezpieczna dla włosów, dlatego bez większych problemów można z niej korzystać w sposób regularny. Umożliwia ona redukcję żółtego odcienia na włosach, co z całą pewnością będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Jednak warto zwrócić swoją szczególną uwagę na sposób aplikacji tego rodzaju specyfików. Gencjana ma silnie fioletowy kolor, który może barwić wszystko, co znajduje się w otoczeniu. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania tego rodzaju zabiegów, jeśli tylko posiada się taką możliwość.

BARBER

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?