Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda jak stosować olejek rycynowy na rzęsy

Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy – efekty i skuteczność

Data publikacji 14 stycznia 2022

Chyba nie ma kobiety, która nie chciałaby mieć pięknych rzęs. Niestety z biegiem czasu rzęsy stają się coraz bardziej osłabione, rzadkie. Wypadają, kruszą się. Dlatego też warto je na bieżąco pielęgnować. Jest to szczególnie ważne, gdy na co dzień nosi się raczej mocny makijaż oka, podkreślając rzęsy. Oczywiście, zawsze można wspierać się rzęsami sztucznymi lub zagęszczonymi u kosmetyczki. Trzeba jednak przyznać, że oko nigdy nie wygląda wtedy tak naturalnie i pięknie, a efekt bywa czasami nawet przerysowany. Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy?

jak stosować olejek rycynowy na rzęsy

Domowe sposoby na piękne rzęsy

O urodę zdecydowanie warto dbać też domowymi sposobami. Nie zawsze trzeba korzystać z pomocy kosmetyczki czy kosmetologa. W przypadku rzęs doskonałe efekty można uzyskać wtedy, gdy stosuje się na przykład odżywki do rzęs, które są do kupienia w drogerii lub aptece. Kolejna opcja to olejek rycynowy na rzęsy. Ta metoda jest znana tak naprawdę od pokoleń i bez wątpienia każda współczesna kobieta w wieku około 40 lat poznała kiedyś tę metodę od swojej mamy. Warto, aby młode dziewczyny również dowiedziały się, jak doskonale na rzęsy działa olejek rycynowy. Można go kupić chociażby w aptece albo sklepie zielarskim za ledwie kilka złotych. To zatem nieduża inwestycja, a efekt może być spektakularny.

Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy – efekty

Jak to bywa w przypadku wszelkich naturalnych sposobów dbania o urodę, najważniejsze jest to, aby być regularnym. Jeśli zabiegi wykonuje się sumiennie, nie zapominając o nich, efekty mogą być naprawdę doskonałe. W przypadku stosowania olejku rycynowego na rzęsy możemy liczyć między innymi na to, że włoski będą dłuższe, bardziej jedwabiste, grubsze. Poza tym mogą się też zagęścić, a przecież takiego efektu również oczekuje każda kobieta. W ostatnich latach szalenie popularnej jest olejowanie włosów. Panie zauważają, jak ich włosy są odżywione i zdrowe dzięki stosowaniu różnego rodzaju olejków. Niech to będzie najlepszy dowód na to, że olejki działają również na rzęsy.

jak stosować olejek rycynowy na rzęsy

Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy – kiedy nakładać?

W jaki sposób stosować się olejek na rzęsy? Na pewno nie da się go nakładać z rana. Trzeba zatem pamiętać o tym wieczorem, już po wykonaniu demakijażu. Olejek najlepiej nanosić za pomocą czystej szczoteczki po zużytym wcześniej tuszu. Wystarczy tą szczoteczką zamoczyć we flakoniku z olejkiem, a następnie niewielką jego ilość nanieść na rzęsy, zaczynając od nasady, aż do samych końców. Ważne, aby preparat nie dostał się do oczu, ponieważ może pojawić się pieczenie, a także zamglone spojrzenie. Najlepiej olejek nakładać już przed samym pójściem spać. Dlaczego? Po olejowaniu rzęs olejkiem rycynowym raczej trudno będzie zachować ostrość widzenia na przykład podczas czytania książki. Ważny jest tutaj również umiar. Olejek trzeba aplikować tak zwaną lekką ręką, nie przesadzaj z ilością. Tylko wtedy będzie to komfortowe i wygodne. Pierwszych efektów można spodziewać się mniej więcej po około 4 tygodniach regularnego stosowania. Cierpliwość jest zatem wskazana, jednak efekty są realne i rzeczywiste do osiągnięcia dla każdej z pań, dlatego też gra jest warta świeczki.

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?