Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda

Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki kobiety?

Data publikacji 5 listopada 2020


Rajstopy są bardzo ważne i powinny znajdować się w garderobie każdej kobiety. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki, żeby wyglądać dobrze.

Spódniczki i rajstopy

Nie jest to tak oczywiste jak mogłoby się wydawać, dlatego lepiej bliżej poznać ten temat, żeby w każdej sytuacji wyglądać dobrze i stylowo. Jasne rajstopy powinny być zawsze połączone z jasną stylizacją dołu. Mowa tu głównie o spódniczkach, ale również butach. Jeżeli nie zastosujemy się do tej zasady, to sylwetka będzie wyglądała na krótszą niż jest w rzeczywistości.

Wieczorowe stylizacje

Głównym celem stosowania rajstop jest sprawienie, żeby figura wyglądała na bardziej smukłą niż jest w rzeczywistości. Jednocześnie należy pamiętać, żeby kolory cieliste były podobne do koloru skóry kobiety, która nosi rajstopy. Ciemne rajstopy pasują najlepiej do wieczorowych sukienek. Elegancka, wieczorowa stylizacja z reguły ma ciemną tonację i dlatego najlepiej pasować będą czarne rajstopy. Doskonale podkreślą one nogi oraz sprawią, że cała figura będzie wyglądać lepiej. Drugim popularnym kolorem do stylizacji wieczorowych jest nero, który posiada dekoracyjny lampas z boku. Jest to jednak propozycja dla bardziej odważnych kobiet, które się nie krępują i dobrze czują się w swoim ciele.

Połączenie rajstop z sukienką

Szczególnie modne w ostatnich latach jest łączenie kolorowych rajstop z ciemnymi sukienkami. Taki kontrast może się sprawdzić doskonale w wielu stylizacjach. Warto jednak przed takim połączeniem zapytać o opinie innych, ponieważ nie wszystkie połączenia wyglądają dobrze. Intensywne odcienie dodają trochę energii i sprawiają, że całość wygląda żywiołowej. Najpopularniejsze są rajstopy w kolorze żółtym oraz pomarańczowym, ale kobiety chętnie wybierają również kolor czerwony. Ciekawym połączeniem jest również czerwona sukienka oraz czarne rajstopy. Należy jednak pamiętać, żeby sukienka posiadała odpowiedni fason, ponieważ nie każdy krój będzie dobrze pasował do ciemnych rajstop. Od zawsze najbardziej popularnym kolorem rajstop jest cielisty. Jest to ponadczasowy wybór, który pasuje każdej kobiecie i dlatego też chętnie jest kupowany od wielu lat. Warto jednak pamiętać, żeby kolor rajstop był jak najbardziej zbliżony do karnacji kobiety.

Cieliste rajstopy

Dzięki takiemu rozwiązaniu będą one imitować drugą skórę i dlatego będą praktycznie nie do rozpoznania. Do eleganckiej stylizacji najlepiej pasują rajstopy czarne, które posiadają srebrny połysk. Dodatkowe akcesoria w postaci biżuterii mogą świetnie podkreślić walory wizualne. Dobrym rozwiązaniem są również rajstopy wzorzyste. Najczęściej wzory są geometryczne, takie jak romb, pasek oraz krata. Najpopularniejsze są oczywiście kropki oraz gwiazdki. Bardziej odważne kobiety mogą zaryzykować i spróbować połączyć rajstopy w kolorze niebieskim z czarną sukienką. Takie rozwiązanie jednak nie zawsze się sprawdzi i dlatego warto przetestować je przed planowanym wieczorem. Do czerwonej sukienki z kolei najlepiej pasują rajstopy cieliste, ponieważ doskonale współgrają z czerwonym odcieniem. Do szarych sukienek zdecydowanie pasują żywe kolory.

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?