amelson.pl

Moda Uroda Zdrowie

układanie puzzli przez dzieci
Moda

Układanie puzzli przez dzieci – dlaczego warto?

Każdy mięsień, który nie jest regularnie pobudzany i aktywizowany do pracy, z czasem zaczyna po prostu zanikać. To znaczy, że jako rodzic musisz zachęcać swoje dzieci nie tylko do ćwiczeń fizycznych (pracy nad ciałem), ale też i nauki oraz zdobywania wiedzy (pracy nad mózgiem). Pomogą ci w tym pewne kreatywne zabawki, takie jak chociażby puzzle. Na pewno sam kiedyś uwielbiałeś je układać, dlatego też teraz bez trudu zachęcisz do tej aktywności swoje szkraby. Dowiedz się jak układanie puzzli przez dzieci wpływa na ich rozwój!

układanie puzzli przez dzieci

Układanie puzzli przez dzieci – korzyści

Puzzle są świetnym sposobem na przyjemną naukę. Nie od dziś wiadomo, że dzieci, które regularnie je układają i stopniowo podwyższają sobie poprzeczkę poprzez wybieranie kompletów składających się z większej ilości elementów, zwykle lepiej rozwijają się od swoich rówieśników.

Ludzki mózg składa się z dwóch półkul – prawej oraz lewej. To bardzo ważne, aby obie jego części jak najlepiej ze sobą współdziałały i były czasami równocześnie pobudzane. Każda półkula odpowiada za inne funkcje mózgu, ale nie można powiedzieć, że któraś z nich jest ważniejsza od drugiej. A puzzle są w stanie jednocześnie pobudzać obie te półkule. To niezwykle wartościowe zabawki, które stymulują dosłownie cały mózg. Gdy dziecko siada nad układanką, musi nieraz naprawdę się wysilić, aby dać sobie z nią radę. Pracuje więc także nad swoją wytrwałością. Zaczyna rozumieć, że aby coś osiągnąć, najpierw trzeba się natrudzić.

Warto też dodać, że układanie puzzli jest na ogół rozrywką atrakcyjną dla dzieci. Być może to właśnie ta aktywność zdoła odciągnąć twoje szkraby sprzed ekranu komputera.

nicponkids.pl