amelson.pl

Moda Uroda Zdrowie

Makijaż cery trądzikowej
Uroda

Makijaż cery trądzikowej krok po kroku

Skóra trądzikowa wymaga specjalnego traktowania. Zmiany, które pojawiają się na skórze sprawiają, że tracimy pewność siebie, a nasza samoocena obniża się. To, jak dbamy o skórę jest widoczne na samym początku. Nieprawidłowa pielęgnacja, zbyt agresywne kosmetyki lub zapychające formuły mogą powodować, że trądzik ciągle będzie nawracał. Wyjście z domu bez makijażu staje się prawdziwym wyzwaniem, z którym musimy się mierzyć. Nie lubimy patrzeć na naszą skórę w lustrze… To wszystko sprawia, że po prostu źle czujemy się ze sobą. Trądzik staje się przyczyną wielu przykrych komentarzy pod naszym adresem, co dodatkowo powoduje u nas spadek chęci do życia i blokuje nas przed działaniem.  

Makijaż skóry trądzikowej – jakie kosmetyki wybrać? 

Cera trądzikowa to nie tylko zmiany, zaskórniki, pryszcze. Pojawiają się również rozszerzone pory i zaczerwienienia, które mogą okazać się wyjątkowo trudne do zamaskowania za pomocą makijażu. Osoby z cerą problematyczną często zmagają się również z bliznami potrądzikowymi, które są często bardzo widoczne. To wszystko wydaje się być niezwykle uciążliwe. Trudności pojawiają się nie tylko wówczas, gdy mowa o wyjściu z domu bez makijażu, ale również o zamaskowaniu ich przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Wiele kobiet nie wie, jak zamaskować niedoskonałości, ukrywając trądzik i inne mankamenty, jednocześnie nie szkodząc przy tym delikatnej skórze.  

Zadbana cera kluczem do dobrego wyglądu 

Wiele z nas zamiast lekkich, antybakteryjnych konsystencji, wybiera kryjące, ciężkie podkłady i nakłada ich zbyt dużo, co niepotrzebnie obciąża naszą skórę. Wówczas pojawiają się problemy, z którymi bardzo trudno później jest walczyć. Oto kilka wskazówek. 

Zbyt duże ilości maskujących kosmetyków nigdy nie wyglądają za dobrze. Jeśli zastanawiasz się jak ukryć wystające krostki, niedoskonałości i zaczerwienienia, postaw na nasze sprawdzone sposoby.  

Najważniejsze jest to, by regularnie dbać o skórę twarzy. Wymaga ona o wiele więcej uwagi niż skóra normalna, na której nie pojawiają się zaczerwienienia. Aby odpowiednio zadbać o skórę ważne jest, by wybierać produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej. Powinny one redukować niedoskonałości i sprawiać, że cera będzie wyglądać idealnie. 

Warto mieć dodatkowo świadomość, jak ogromną ilość bakterii mogą przenosić brudne pędzle i pozostałe akcesoria do makijażu. Zadbajmy więc o to, by pędzel do konturowania twarzy był po każdej aplikacji myty i suszony. Higiena jest ważna na wielu płaszczyznach- nie tylko w kwestii makijażu. Jeśli chodzi o manicure, również warto o niej pamiętać. Dehydrator do paznokci to urządzenie, które powinna posiadać każda z nas, by prawidłowo wykonywać manicure.  

Pamiętaj, by przed rozpoczęciem nakładania na twarz kosmetyków dokładnie umyć ręce wodą z dodatkiem mydła, co zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii.