Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Makijaż cery trądzikowej

Makijaż cery trądzikowej krok po kroku

Data publikacji 28 stycznia 2021

Skóra trądzikowa wymaga specjalnego traktowania. Zmiany, które pojawiają się na skórze sprawiają, że tracimy pewność siebie, a nasza samoocena obniża się. To, jak dbamy o skórę jest widoczne na samym początku. Nieprawidłowa pielęgnacja, zbyt agresywne kosmetyki lub zapychające formuły mogą powodować, że trądzik ciągle będzie nawracał. Wyjście z domu bez makijażu staje się prawdziwym wyzwaniem, z którym musimy się mierzyć. Nie lubimy patrzeć na naszą skórę w lustrze… To wszystko sprawia, że po prostu źle czujemy się ze sobą. Trądzik staje się przyczyną wielu przykrych komentarzy pod naszym adresem, co dodatkowo powoduje u nas spadek chęci do życia i blokuje nas przed działaniem.  

Makijaż skóry trądzikowej – jakie kosmetyki wybrać? 

Cera trądzikowa to nie tylko zmiany, zaskórniki, pryszcze. Pojawiają się również rozszerzone pory i zaczerwienienia, które mogą okazać się wyjątkowo trudne do zamaskowania za pomocą makijażu. Osoby z cerą problematyczną często zmagają się również z bliznami potrądzikowymi, które są często bardzo widoczne. To wszystko wydaje się być niezwykle uciążliwe. Trudności pojawiają się nie tylko wówczas, gdy mowa o wyjściu z domu bez makijażu, ale również o zamaskowaniu ich przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Wiele kobiet nie wie, jak zamaskować niedoskonałości, ukrywając trądzik i inne mankamenty, jednocześnie nie szkodząc przy tym delikatnej skórze.  

Zadbana cera kluczem do dobrego wyglądu 

Wiele z nas zamiast lekkich, antybakteryjnych konsystencji, wybiera kryjące, ciężkie podkłady i nakłada ich zbyt dużo, co niepotrzebnie obciąża naszą skórę. Wówczas pojawiają się problemy, z którymi bardzo trudno później jest walczyć. Oto kilka wskazówek. 

Zbyt duże ilości maskujących kosmetyków nigdy nie wyglądają za dobrze. Jeśli zastanawiasz się jak ukryć wystające krostki, niedoskonałości i zaczerwienienia, postaw na nasze sprawdzone sposoby.  

Najważniejsze jest to, by regularnie dbać o skórę twarzy. Wymaga ona o wiele więcej uwagi niż skóra normalna, na której nie pojawiają się zaczerwienienia. Aby odpowiednio zadbać o skórę ważne jest, by wybierać produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej. Powinny one redukować niedoskonałości i sprawiać, że cera będzie wyglądać idealnie. 

Warto mieć dodatkowo świadomość, jak ogromną ilość bakterii mogą przenosić brudne pędzle i pozostałe akcesoria do makijażu. Zadbajmy więc o to, by pędzel do konturowania twarzy był po każdej aplikacji myty i suszony. Higiena jest ważna na wielu płaszczyznach- nie tylko w kwestii makijażu. Jeśli chodzi o manicure, również warto o niej pamiętać. Dehydrator do paznokci to urządzenie, które powinna posiadać każda z nas, by prawidłowo wykonywać manicure.  

Pamiętaj, by przed rozpoczęciem nakładania na twarz kosmetyków dokładnie umyć ręce wodą z dodatkiem mydła, co zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii.  

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?