Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda

Jak wybrać sukienkę dopasowaną do figury?

Data publikacji 4 stycznia 2021


W obecnych czasach każda kobieta może mieć zróżnicowany typ figury. Do typu figury powinny być w odpowiedni sposób dopasowane ubrania noszone przez daną osobę. Wśród najbardziej popularnych typów figur kobiecych można przede wszystkim wymienić kielich, klepsydrę, jabłko, a także gruszkę oraz kolumnę. Warto poznać sukienki dopasowane do figury w konkretnym typie.

Figura kielich

Wśród różnych rodzajów kobiecych figur można przede wszystkim wymienić kielich. Kobieta kielich powinna nosić w szczególności sukienki, które będą bardzo dobrze dopasowane na górze, a także stosunkowo wąskie. Jednak nie powinno się w tym przypadku nosić odkrytych ramion, a także dekoltów w kształcie łódki. Oprócz tego sukienki noszone przez kobietę kielich powinny w korzystny sposób podkreślać talię oraz być rozszerzane ku dołowi. Z całą pewnością będzie to najlepsze rozwiązanie dla każdej kobiety, która ma figurę w tym typie.

Figura klepsydra

Również kobieta, która posiada figurę w kształcie klepsydry powinna mieć w odpowiedni sposób dopasowaną sukienkę. Jednak w tym przypadku istnieje bardzo duża dowolność, ponieważ kobieta klepsydra bardzo dobrze będzie się prezentowała w większości modeli sukienek, które są dostępne na rynku. Dlatego może ona wybierać sukienki zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami oraz gustem. Wybór właściwej sukienki powinien być również dobrze dopasowany do okazji, na którą zostanie ona założona, dlatego warto wziąć pod uwagę również ten istotny aspekt.

Figura gruszka

Kolejnym typem kobiecej sylwetki jest gruszka. Kobiety, które posiadają taką figurę powinny postawić na odkryte ramiona, a także modele odcięte w talii. Oprócz tego bardzo dobrym rozwiązaniem będą sukienki, które zwężają się ku dołowi. W tym przypadku warto unikać zbyt krótkich sukienek, ponieważ wersja mini może się niekorzystnie prezentować, jeśli kobieta posiada figurę w typie gruszki. Dodatkowo do sukienki warto zakładać buty na obcasach, ponieważ wtedy cała sylwetka będzie się prezentować jak najbardziej korzystnie.

Figura jabłko

W obecnych czasach bardzo wiele kobiet posiada również figurę w typie jabłka. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą lekkie i zwiewne modele, które nie będą w niekorzystny sposób opinały ciała. Oprócz tego nie powinny się na nich znajdować przesadne zdobienia, a także marszczenia, ponieważ może to się bardzo niewłaściwie prezentować na tego typu sylwetce. Bardzo dobrze w tym przypadku sprawdzą się także pionowe cięcia materiałów.

Figura kolumna

Wśród różnych rodzajów kobiecej sylwetki można także wymienić kolumnę. Kobiety, które posiadają ten typ figury mogą się ubrać w bardzo wiele modeli sukienek i będą się dobrze na co dzień prezentować. Sukienki tego rodzaju mogą mieć zarówno ozdobne elementy na górze, jak i na środku w talii. Wybór konkretnego modelu z całą pewnością będzie przede wszystkim związany z indywidualnymi preferencjami oraz gustem kobiety, która będzie go nosiła. Dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę oraz w odpowiedni sposób dobrać jak najlepszy dla siebie model.

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?