Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda jak uszyć maseczki

Jak uszyć maseczki w domu? – prosty sposób!

Data publikacji 6 stycznia 2022

W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się maseczki. Są one zakładane bardzo często podczas wyjść z domu, dlatego każdy powinien się w nie zaopatrzyć. Wiele osób zastanawia się, jak uszyć maseczkę w domu. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać pewne niezawodne na to sposoby.

Jak uszyć maseczki

Jak uszyć maseczki? – krok po kroku

W obecnych czasach maseczki są bardzo istotnym elementem codziennego funkcjonowania. Jednak bez większych problemów każdy może sobie samodzielnie uszyć maseczkę w domu. Wystarczy poznać na to niezawodne sposoby. Przede wszystkim warto wybrać odpowiedni materiał, który będzie wystarczająco wytrzymały. W tym celu można skorzystać z takich elementów jak ściereczka flizelinowa, ściereczka z mikrofibry, materiał filtrujący pochodzący z worka od odkurzacza, a także innego materiału, który został wykonany z takiej tkaniny jak bawełna. Maseczka szyta samodzielnie może mieć dowolny kolor oraz wzór.

Materiały do wykonania maseczki

Do wykonania maseczki ochronnej z całą pewnością będą przydatne pewne podstawowe materiały, dlatego warto z nich skorzystać. Wśród tego rodzaju elementów wymienia się przede wszystkim produkty takie jak: dwa prostokątne materiały o wymiarach dwadzieścia pięć na piętnaście centymetrów, a także dwa sznurki o długości piętnastu centymetrów. Oprócz tego przydatne będą również nici, igła, nożyczki, miarka oraz maszyna do szycia.

Jak uszyć maseczki

Jak uszyć maseczki? -Pierwszy etap szycia

Podczas pierwszego etapu szycia należy przede wszystkim wyciąć dwa prostokąty o wymiarach piętnaście na dwadzieścia pięć centymetrów. Następnie należy je ułożyć jeden na drugim, ponieważ będzie się je szyło razem jako jeden kawałek tkaniny. Dzięki temu bez większych problemów powinna powstać maseczka, która może być z powodzeniem stosowana zarówno w przypadku dzieci, jak i u dorosłych. Warto o tym pamiętać podczas jej projektowania oraz doboru odpowiednich materiałów.

Jak uszyć maseczki? – Drugi etap szycia

W drugim etapie szycia należy przede wszystkim złożyć brzeg maseczki wzdłuż dłuższego boku. Powinno to zająć około pół centymetra, aby było rzeczywiście optymalnie. Następnie należy złożyć podwójną warstwę materiału wzdłuż krótszych boków. Ten element również powinien zajmować około pół centymetra. Następnie należy zszyć złożone razem boki maseczki ochronnej w taki sposób, aby powstał tunel na gumkę. Dzięki temu będzie możliwe umieszczenie gumki w maseczce, a tym samym odpowiednie jej zakładanie.

Trzeci etap szycia

Ostatnim etapem szycia maseczki ochronnej jest etap trzeci. W tym etapie należy przeciągnąć gumkę przez wcześniej przygotowany tunel. Należy to uczynić po każdej stronie, ponieważ tylko wtedy maseczka będzie w stanie w odpowiedni sposób funkcjonować. Węzeł ze związanych gumek należy ukryć w tunelu maseczki. Natomiast sam sznurek można zawiązać z tyłu głowy. Wtedy będzie się miało pewność, że maseczka w odpowiedni sposób będzie umieszczona na swoim miejscu i nie będzie się przesuwać. Warto pamiętać o odpowiednim zakładaniu maseczki, ponieważ jest to bardzo istotna sprawa w każdym przypadku.

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?