Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś
Pielęgnacja

Stosujesz maseczki na swoją twarz? Dowiedz się, czy robisz to dobrze!

Data publikacji 16 czerwca 2021

Mówi się, że człowiek uczy się na błędach. W wielu przypadkach jest to prawda, jednak nie nauczymy się na błędach dopóki nie wiemy, że je popełniamy! W przypadku pielęgnacji czy makijażu często w kółko popełniamy te same gafy. Niestety, dopiero gdy ktoś zwróci nam uwagę lub zdecydujemy się poszerzyć naszą wiedzę, to poprawiamy swój błąd. Tak więc dziś poruszymy temat maseczek do twarzy. Często nie wiemy, że sposób, w jaki je używamy jest zły i nie działa albo – co gorsza – nam szkodzi!

Maska algowa – działanie ukryte w serum!

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się maski algowe. Są one bardzo przyjemne, a co więcej, mają bardzo ciekawą formę! Tworzą gumową powłokę na naszej twarzy. Oczywiście do wyboru mamy różne rodzaje tego produkty, który ma nam zapewnić wybrane działanie. Jednak maska algowa sama w sobie nie działa zbyt aktywnie na naszą skórę! Dopiero w połączeniu z innym kosmetykiem daje świetne efekty. Maska algowa działa jak okluzja. Co to znaczy? Najprościej mówiąc to to, co nałożymy pod nią, zadziała ze zdwojoną siłą dzięki niej. Tak więc pod maskę algową należy nałożyć ulubione serum lub inną esencję, która dzięki zamknięciu pod maską lepiej wniknie w głębsze warstwy skóry. Więcej o podobnych zabiegach przeczytasz na sophieczerymojasklep.pl.

Glinka – nie zaszkodź swojej cerze!

W przypadku glinek mamy do czynienia z jednym niezwykle częstym błędem. Wynika on z braku poinformowania przez producenta, ale także z małej świadomości niektórych klientów. Otóż mowa tu o pozwoleniu na to, że glinka wysycha na naszej twarzy. Nigdy nie powinniśmy do tego dopuścić! W momencie, gdy glinka wyschnie, nasza skóra mocno się przesuszy, zepnie, a do tego może dojść do podrażnienia. Dlatego właśnie należy pamiętać o tym, aby spryskiwać naszą maskę. Glinka powinna pozostać cały czas mokra! Wtedy działa najlepiej i nie zaszkodzi naszej skórze!

Świadoma pielęgnacja, która jest bezbłędna!

Teraz, gdy już wiesz o najpopularniejszych błędach w pielęgnacji, możesz zacząć świadomie korzystać z kosmetyków. Oczywiście takich problemów jest znacznie więcej, jednak uświadomienie sobie chociaż tych daje nam już dużo do myślenia. Chodzi tutaj przede wszystkim o rzetelne sprawdzanie informacji i dowiadywanie się, czy nasza pielęgnacja na pewno jest dobra! Dzięki temu nigdy nie będziemy narażać naszej skóry na podrażnienia, ani też nieefektywnie stosować kosmetyków!

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?