amelson.pl

Moda Uroda Zdrowie

zdrowe żywienie
Moda

Zdrowe żywienie – jak powinno wyglądać?

Prawie wszyscy zdążyliśmy się już przekonać do tego, że zdrowe żywienie jest dla nas dobre. Zaczynamy walczyć ze swoją miłością do słodyczy, chipsów i innych niezdrowych wyrobów, zachęcając się do jedzenia produktów nieprzetworzonych i wartościowych. Więcej też gotujemy. Przestajemy stołować się na mieście, a zamiast tego na bieżąco wykonujemy dla siebie i bliskich same zdrowe obiady. Ten zdrowy styl życia, wynikający ze zdrowego żywienia, czasami jednak zabiera nam nasz cenny czas. Jak więc prowadzić go w sposób prostszy i bardziej komfortowy? Czy zdrowe żywienie rzeczywiście musi być skomplikowane?

zdrowe żywienie

Zdrowe żywienie – planowanie posiłków

Zdrowe żywienie przestanie być skomplikowane, gdy tylko zaczniemy planować swoje posiłki. Zamiast myśleć o nich każdego dnia i niepotrzebnie zaśmiecać swój umysł w momencie, gdy trzeba zajmować się znacznie ważniejszymi sprawami, lepiej zajmijmy się swoim menu podczas soboty czy niedzieli. Nie możemy chodzić na zakupy spożywcze bez żadnego planu. Nie powinniśmy też na bieżąco wymyślać i przygotowywać potraw. Dobry plan zdecydowanie nam to wszystko ułatwi. Dzięki niemu zawsze będziemy wiedzieć dokładnie, co mamy przygotować na obiad, aby praktykować zdrowe żywienie. Unikniemy zakupów kompulsywnych, doprowadzających nas do straty sporej ilości pieniędzy. Przestaniemy też marnować żywność.

zdrowe żywienie

Czasami jednak warto też postawić na kreatywną improwizację. Może być to znakomity sprawdzian dla naszej wyobraźni. Jeżeli nie przygotowaliśmy sobie niczego wcześniej na obiad, a nie mamy ochoty na to danie, które uwzględniliśmy w zaplanowanym menu, spróbujmy wyczarować „coś z niczego”, czyli wykombinujmy jakąś potrawę z resztek z lodówki.

Przeczytaj więcej na aptekapodsloncem.pl