Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda makijaż na lato

Makijaż na lato dla każdej z nas!

Data publikacji 15 lutego 2021

Każda kobieta, niezależnie od wieku, dba o to, aby wyglądać jak najlepiej. Na wygląd wpływa wiele czynników. Na wygląd zewnętrzny wpływa przede wszystkim strój, fryzura oraz makijaż. Całość stylizacji należy dobrać pod kątem wielu czynników. Przede wszystkim wpływ na nasz codzienny wygląd ma praca, którą wykonujemy. Jeżeli zajmujemy oficjalne stanowisko lub pracujemy w instytucji finansowej, to nasz strój powinien mieć charakter formalny. Ze strojem powinna się zgrywać fryzura i makijaż. Przeczytaj artykuł i poznaj naszą propozycję na makijaż na lato! Zapraszamy!

Makijaż na lato do stroju formalnego

Do formalnego stroju powinnaś dobrać makijaż, który podkreśla urodę i jednocześnie nie rzuca się w oczy. Włosy najlepiej upiąć na gładko lub zostawić rozpuszczone. Zapomnij o awangardowych upięciach. Jeżeli charakter naszej pracy nie jest oficjalny, to możemy sobie pozwolić na nieco mniej ograniczony ubiór. Dopuszczalne jest użycie w codziennej stylizacji większej ilości kolorów. Makijaż może być również bardziej odważny. Jednak należy zawsze pamiętać, że jest to jednak praca i stylizacja, która pasuje na wieczorne wyjście, nie jest odpowiednia do pracy.

Dobór makijażu względem wieku

Rodzaj stylizacji i makijażu można również dobrać pod względem wieku. Młode kobiety mogą sobie pozwolić na nieco odważniejszy makijaż niż panie dojrzałe. W dojrzałym życiu warto stosować stonowany makijaż, tak aby nie uwydatnić tych elementów, które się starzeją. W młodym wieku można sobie pozwolić na nieco więcej
Makijaż jest też uzależniony od pory roku. Ten na lato może być nieco bardziej kolorowy i rozświetlony. Zimowy makijaż powinien być bardziej stonowany.

makijaż na lato

Lekki podkład i korektor na dni ciepłe – Tak niewiele, a działa!

Każdy makijaż zaczyna się przygotowaniem skóry, warto ustalić sobie swoją rutynę na letnie poranki. Latem warto postawić na lekki podkład, który zapewnia nam gładkie wykończenie, a jednocześnie skóra będzie oddychać. Wybierajmy produkty o lekkiej formule, które nie obciążają skóry w upalne dni.

Jeśli masz cerę problematyczną, oprócz tego podkładu, postaw na korektor. Zakryj wybrane miejsca, gdzie jest to potrzebne, aby osiągnąć naturalny i świeży wygląd.

Świeży rumieniec i delikatny połysk na policzkach

Rumieniec to dodatek do letniego makijażu, który dostarcza świeżości i naturalnego wyglądu. Wybierajmy odpowiednie odcienie różu, które subtelnie podkreślają kości policzkowe. Ważne jest, aby aplikować z umiarem, w zależności jaką pigmentację ma nasz róż.

Na uwagę zasługuje delikatny połysk lub lekka pomadka w odcieniach nude lub pastelowych. Takie kolory idealnie komponują się z zewnętrznym makijażem i dodają naturalnego piękna ustom.

BARBER

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?