Peeling na skórę głowy – na czym polega?
Data publikacji 9 lutego 2022Peeling jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Niemniej jednak kojarzy się od przede wszystkim z zabiegiem usuwania martwego naskórka z twarzy czy stóp. Niewiele osób słyszało o tym, że martwy naskórek należy złuszczać także na głowie. Peeling na skórę głowy jest stosunkowo nowym zabiegiem, dzięki któremu pozbędziemy się łupieżu, a nasze włosy będą zdrowo i szybko rosnąć.
Na czym polega peeling skalpu?
Peeling skóry głowy nie różni się znacząco od peelingu innych partii ciała. Należy jednak pamiętać o tym, że musi on być wykonywany z wyjątkową delikatnością, aby nie uszkodzić struktury włosów. Peeling skóry głowy poleca się osobom, które borykają się z problemem łupieżu lub z łojotokowym zapaleniem skóry włosy. Pozwala on oczyścić skalp z martwego naskórka i przyspiesza regenerację skóry.
Oprócz tego peeling skóry głowy poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie, znacząco wpływa na tempo wzrostu włosów. Jeśli więc zależy nam na zapuszczeniu długich włosów, powinniśmy zdecydować się na wykonywanie takiego zabiegu raz w tygodniu.
Zalety wykonywania regularnego peelingu na skórę głowy
Peeling skóry głowy, mimo że nie jest tak popularnym zabiegiem, jak choćby peeling twarzy czy stóp, niesie za sobą szereg wyjątkowych korzyści. Na skórze głowy znajduje się mnóstwo bakterii, które odżywiają się martwym naskórkiem. Aby się ich pozbyć, należy regularnie stosować peeling skóry głowy. Oprócz tego zabieg ten przynosi wyjątkową ulgę osobom, którym doskwiera swędzenie skóry głowy.
Regularne stosowanie peelingu skóry głowy poprawia mikro krążenie, dzięki czemu włosy szybciej rosną, a ich kondycja ulega zauważalnej poprawie. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, aby nie przesadzić z częstotliwością wykonywania tego zabiegu. Zbyt częsty peeling skóry głowy może doprowadzić do jej podrażnienia, jeśli naskórek nie zdąży się zregenerować. Poleca się wykonywanie tego zabiegu raz w tygodniu.
Jak wykonać peeling na skórę głowy w domu?
Istnieje wiele sposobów na wykonanie peelingu skóry głowy domowymi sposobami. Oczywiście można kupić w aptece czy drogerii gotowy preparat do usuwania martwego naskórka ze skóry głowy. Równie dobrym pomysłem jest wykonanie peelingu skalpu za pomocą produktów, które każdy z nas ma w swojej kuchni.
Od wielu lat wyjątkową popularnością cieszy się peeling cukrowy oraz peeling kawowy. Pierwszy z nich, wykonany z użyciem kryształków cukru, śmiało można nazwać peelingiem gruboziarnistym. Z kolei peeling kawowy z uwagi na strukturę zmielonych ziaren kawy uznajemy za peeling drobnoziarnisty.
Wybór grubości peelingu jest sprawą indywidualną i należy dobierać produkty zgodnie z własnymi potrzebami. Jeśli jednak chodzi o samo wykonanie peelingu skóry głowy, wygląda on zawsze tak samo.
Na umyte wcześniej włosy nalewamy odrobinę szamponu i mieszamy go z przygotowanym wcześniej peelingiem. Następnie okrężnymi ruchami wmasowujemy produkt w skórę głowy. Po około pięciu minutach dokładnie zmywamy peeling ze skóry głowy i płukamy włosy. Na koniec poleca się użycie nawilżającej odżywki do włosów.
Jeśli używamy gotowego, drogeryjnego kosmetyku, należy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.