Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Puder matujący

Balejaż na krótkich włosach – czy warto? Jak go zrobić?

Data publikacji 3 listopada 2020


Balejaż jest fryzurą, która cieszy się niesłabnącą od lat popularnością. Jednak wiele osób zastanawia się, czy balejaż na krótkich włosach ma w ogóle rację bytu? Odpowiadamy na to pytanie.

Krótkie i zwariowane

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie jak najbardziej może być twierdząca – pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy kolorystykę do typu urody, a także wieku. Niewątpliwą zaletą wielokolorowych włosów jest to, że można sobie pozwolić na rzadsze odświeżanie koloru i, co za tym idzie – zaoszczędzić sporą kwotę. Jednak aby dobrze wyglądać, warto dopasować do swojego typu urody kolory, jakie znajdą się w balejażu. Paniom o jasnej karnacji zdecydowanie bardziej będą pasować blondy oraz rudości, które będą się prezentować dużo naturalniej. Jednocześnie, kobiety o ciemniejszym odcieniu skóry będą wyglądać doskonale w brązach i czerniach. Dodatkową, zdecydowaną zaletą balejażu bez względu na długość włosów – jest również fakt, że dużo mniej widać na nich siwe kosmyki.

Jak uzyskać odpowiedni odcień?

Nie tylko w przypadku pełnego farbowania, ale również wykonywania balejażu, zdarza się, że w przypadku niektórych naturalnych odcieni uzyskanie optymalnego efektu jest dużo trudniejsze niż w innych sytuacjach. Dzieje się tak w szczególności w przypadku ciemniejszych, na przykład czarnych włosów. Gdy chce się uzyskać odpowiednią gradację kolorów na głowie, niezbędne może okazać się ich rozjaśnienie. W tym celu dużo bezpieczniej jest udać się do profesjonalnego salonu, w którym fryzjer oceni stan włosów i dobierze odpowiednie produkty do koloryzacji. Z kolei na jasnych, blond włosach balejaż będzie stosunkowo prosty do wykonania nawet w domowych warunkach.

Balejaż krok po kroku

Wykonanie trwałej koloryzacji w różnych odcieniach, jaką jest właśnie balejaż, nie jest wcale tak skomplikowane, jak by się mogło wydawać. Najprostszą metodą stworzenia niebanalnego efektu w domowych warunkach jest skorzystanie z bardzo prostej techniki, która bywa wykorzystywana również przez fryzjerów. Do tego celu przyda się foliowy czepek (dość gruby, ale nie na tyle, by jego przebicie nie było możliwe), który należy nałożyć na przygotowane do koloryzacji włosy. Następnie, warto przygotować pierwszą z farb, która będzie nałożona na włosy. Lepiej nie szykować wszystkich odcieni jednocześnie, szczególnie gdy brak nam wprawy, bowiem farba może po prostu zgęstnieć nim uda się rozprowadzić całość na głowie. Gdy mamy już gotowy pierwszy z odcieni, należy przystąpić do koloryzacji. Z użyciem nożyczek lub innego, ostro zakończonego narzędzia należy ostrożnie wyciągać kosmyki włosów z czepka (robiąc w nim dziury) i pokrywać farbą. Tak stworzone pasemka należy owijać folią aluminiową. Krok ten należy ponawiać aż do zużycia farby ze wszystkich zaplanowanych odcieni. Na szczęście, balejaż na krótkich włosach jest zdecydowanie łatwiejszy do uzyskania niż w przypadku długich kosmyków, które mogą wymagać ręki fachowca. Dlatego też jeśli planujesz samodzielną koloryzację, warto zakupić dobrej jakości farby i dokładnie zapoznać się z instrukcjami ich nakładania przed zastosowaniem.

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?