Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak podkręcić metabolizm? – proste sposoby

12 lutego 2022 jak podkręcić metabolizm

W dzisiejszych czasach wielką wagę przykłada się do wyglądu zewnętrznego. Nie tylko kobiety, ale także mężczyźni coraz intensywniej dbają o wygląd – uprawiając sport i stosując zdrową dietę. Każdy marzy o szczupłej sylwetce, jednak często zdarza się tak, że pomimo restrykcyjnej diety, nasza waga stoi w miejscu. Niestety nie każdy ma tendencję do szybkiego zrzucania nadmiernych kilogramów, kluczowym elementem jest w takim przypadku nasz metabolizm. Jak podkręcić metabolizm i czym on właściwie jest?

jak podkręcić metabolizm

Czym jest metabolizm?

Metabolizmem, czyli inaczej przemianą materii nazywamy wszystkie reakcje zachodzące w organizmie, prowadzące do wykorzystania energii i składników odżywczych. z żywności, a także do podtrzymania funkcji życiowych. Ponadto do zadań metabolizmu należy także dostarczanie impulsów do wytwarzania makrocząsteczek, np. aminokwasów do budowy białek lub zasad azotowych do budowy DNA.

Jak podkręcić metabolizm – tempo i kontrola

Naturalne tempo metabolizmu uwarunkowane jest genetycznie. Często mówi się, że jedne osoby mają szybki metabolizm, a inne powolny. Pierwsze z nich mogą jeść dużo, nie uprawiać aktywności fizycznej, a mimo to utrzymują szczupłą sylwetkę. Z kolei osoby z powolnym metabolizmem muszą kontrolować ilość jedzenia i pilnować prawidłowej masy ciała, ponieważ szybko przybierają na wadze. Głównym czynnikiem takiego stanu rzeczy są odziedziczone geny, jednak wpływ na to mają także czynniki pośrednie, takie jak: niedobór snu, zła dieta, stres, przemęczenie, brak ruchu, nieustanne odchudzanie, zbyt mała ilość spożywanych płynów. Na przemianę materii można jednak wpłynąć. Poniżej opisane zostaną sposoby na to, jak przyspieszyć metabolizm.

jak podkręcić metabolizm

Jak podkręcić metabolizm? – wskazówki

 • Picie po przebudzeniu szklanki wody z cytryną
  Picie wody z dodatkiem cytryny nie tylko przyspiesza przemianę materii i oczyszcza organizm, ale również ma wspaniałe działanie na skórę i doskonale nawilża organizm od wewnątrz. Można również dodać imbir, który wzmacnia działanie.
 • Śniadanie to podstawa
  Staraj się nie wychodzić z domu bez śniadania. Rano organizm potrzebuje solidnej dawki energii. Śniadanie dostarcza nam siły i pobudza organizm.
 • Ćwicz rano
  Poranny rozruch nie tylko działa pobudzająco, ale także przyspiesza metabolizm, zwiększa kreatywność i dotlenia organizm.
 • Jedz warzywa i owoce
  Naturalne witaminy pochodzące z warzyw i owoców o wiele szybciej się wchłaniają, niż te wytworzone chemicznie. I na dodatek są bardzo smaczne.
 • Odpowiednia podaż witamin i składników mineralnych
  Szczególnie witaminy z grupy B i składniki mineralne: wapń, fosfor, magnez, sód, potas, cynk, selen, jod, mangan są niezwykle istotne w kontrolowaniu przemian energetycznych, a ich niedobór prowadzi do spowolnienia metabolizmu.
 • Katechiny z zielonej herbaty
  Zielona herbata jest znana z wszechstronnego działania prozdrowotnego. Katechiny w niej zawarte mogą wpływać na przyspieszenie utleniania tłuszczu i zwiększenie termogenezy poposiłkowej, czyli wytwarzania energii i ciepła w wyniku trawienia.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na przyspieszenie przemiany materii, dzięki czemu efekt diety i odchudzania może być o wiele trwalszy. Wystarczy tylko wyrobić w sobie kilka nawyków.

BARBER

Redakcja amelson.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Polski sklep
Kilka pojęć z zakresu męskiej elegancji
buty na wiosnę

Jesteś zainteresowany reklamą?

buty na wiosnę