Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie witamina D

Dlaczego suplementacja witaminy D jest ważna?

Data publikacji 22 grudnia 2020

W naszej strefie klimatycznej ilość promieniowania słonecznego jakie dociera do nas w miesiącach jesienno-zimowych nie jest duża. Dodatkowo zdecydowanie zmniejsza się ilość spędzanego czasu na świeżym powietrzu. Sprawia to, że nie jesteśmy w stanie absorbować odpowiednich dawek witaminy D3, która jest istotna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Naturalny sposób pozyskiwania

Promienie słoneczne to jedyny naturalny sposób pozyskiwania tej witaminy w odpowiednich ilościach. Witaminę D3 można znaleźć również w niektórych produktach spożywczych np w rybach lub produktach mlecznych, lecz nie są one w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania.

Suplementacja witaminy D

Gdy nie chłoniemy odpowiednich dawek witaminy D3 ze słońca konieczna jest jej suplementacja. Najczęściej można ją znaleźć w postaci kapsułek, lecz dostępna jest również w postaci łatwych do spożycia kropel. Kupując witaminę D3 warto zwrócić uwagę na to czy dany produkt jest lekiem czy suplementem diety. Przy lekach mamy pewność, że zostały odpowiednio przebadane.

Do skutków niedoboru witaminy D3 zalicza się:
-bóle kości, mięśni i stawów
-zmęczenie
-cukrzyca
-wypadanie włosów
-insulinoodporność
-choroby psychiczne
-zaburzenia snu
-infekcje
Przed rozpoczęciem suplementacji, warto wykonać badania na poziom witaminy D3 we krwi i skonsultować je z lekarzem, który dobierze odpowiednią dawkę.

witajpolsko.pl
BARBER

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?