amelson.pl

Moda Uroda Zdrowie

Jak konturować nos
Moda

Kosmetyki podkreślające skręt włosów – jak je wybrać?

To, jak prezentują się nasze włosy, jest w dużej mierze uzależnione od genów. Jednak nie każdy wie, że kosmykom – szczególnie tym z tendencją do kręcenia się – można pomóc. Jakie kosmetyki podkreślające skręt włosów warto wypróbować?

Budowa włosa kręconego

Aby dobrze zrozumieć, czemu warto inwestować w kosmetyki do kręconych włosów, przede wszystkim dobrze jest dowiedzieć się, dlaczego niektóre fryzury są proste, a inne – całkowicie pokręcone. Wynika to w dużej mierze z genów, a także rozłożenia ilości budulca włosów – keratyny – w poszczególnych pasmach. W prostych kosmykach jest on rozłożony dość równomiernie, a w kręconych – nieregularnie. Dlatego też kręcone kosmyki są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia i wymagają delikatniejszej pielęgnacji, a także stosowania dopasowanych do ich potrzeb kosmetyków. Podstawą jest używanie dobrych jakościowo odżywek oraz masek, a także – w miarę możliwości – unikanie silnych szamponów z mocnymi substancjami myjącymi. Te wpływają negatywnie na stan włosów i mogą prowadzić do puszenia się kręconych kosmyków.

Czym podkreślić skręt loków?

Na wstępie należy zaznaczyć, że podstawą dla odpowiedniego wyeksponowania kręconych włosów jest ich pielęgnacja. Nawet najlepsze kosmetyki podkreślające skręt nie sprawią, że kosmyki będą się prezentować dobrze, jeśli nie zadbamy najpierw o ich odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Jednak gdy ten aspekt zostanie zapewniony – można spokojnie przejść do ich stylizacji. Przede wszystkim, istnieje podstawowa zasada, zgodnie z którą kręconych włosów nie należy czesać na sucho. Wynika to z dwóch kwestii – przede wszystkim, w związku z tym, że są one znacznie delikatniejsze od prostych, można je po prostu uszkodzić. Poza tym – po prostu sprawimy że się spuszą. Najlepiej jest rozczesać kosmyki podczas ich mycia, gdy są pokryte odżywką. Następnie, można przejść do ich stylizacji – dobrym pomysłem są wszelkiego rodzaju odżywki bez spłukiwania podkreślające skręt. Nawet nieduża ilość tego typu preparatu potrafi dać naprawdę zadowalające efekty. Jeśli natomiast włosy potrzebują „czegoś więcej”, dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju pianki i inne produkty przeznaczone do codziennej stylizacji włosa. Aby rozprowadzić je równomiernie po kosmykach, należy w pierwszej kolejności rozsmarować produkt na dłoniach, a następnie – w miarę możliwości dokładnie – nanieść na włosy. Po tym – można pozostawić włosy do samoistnego wyschnięcia bądź skorzystać z suszarki z chłodnym nawiewem. Dobrze, jeśli w tym drugim przypadku użyjemy urządzenia z dyfuzorem, który nie dopuści do rozprostowania skrętu, jak by to mogło mieć miejsce w przypadku zwykłej suszarki.

A co na drugi dzień?

Tuż po wyżej wskazanej stylizacji włosy z tendencją do kręcenia się będą się prezentować doskonale, jednak po nocnym wypoczynku – raczej nie będzie tak kolorowo. W takiej sytuacji można zafundować im swego rodzaju „reanimację” z użyciem sprayu do włosów. Wystarczy nanieść solidną porcję tego kosmetyku na włosy i rozczesać je – szczotką lub palcami, a następnie zagnieść, na przykład z niedużą ilością środka do stylizacji.