Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda kolory cieni do niebieskich oczu

Kolory cieni do niebieskich oczu – co pasuje niebieskookim?

Data publikacji 1 lutego 2022

Odpowiednio wykonany makijaż jest ozdobą każdej twarzy. Podkreśla urodę, maskuje niedoskonałości, uwydatnia to, co piękne i niepowtarzalne. Warto zapoznać się z podstawami sztuki makijażu, aby uzyskać pożądany efekt pięknej i subtelnej twarzy. Niestety często zdarza się, że nieumiejętne posługiwanie się paletą barw i nieznajomość odcieni pasujących do koloru oczu, cery, kształtu twarzy prowadzi do karykaturalnego efektu końcowego, który nie tylko nie podkreśla urody, ale eksponuje wszystko to, co należy makijażem dyskretnie zatuszować. Jakie kolory cieni do niebieskich oczu wybrać?

kolory cieni do niebieskich oczu

Podkreślenie oczu jest niewątpliwie najważniejszym etapem makijażu. Oczy malujemy mając na uwadze nie tylko ich kształt, osadzenie, wielkość, ale przede wszystkim kolor. Kolor oczu to nasza najważniejsza wskazówka, gdyż właśnie barwy cieni wydobywają z oczu to, co najpiękniejsze.

Za najpiękniejsze i najszlachetniejsze od lat uważa się oczy niebieskie. Mają w sobie głębię oceanu bywają tajemnicze, przez wzgląd na to, że niebieski jest kolorem chłodnym.

Jakie kolory cieni do niebieskich oczu wybrać?

Makijaż niebieskich oczu wymaga znajomości trzech ważnych odcieni: dopełniających, podkreślających i harmonizujących. Kolory dopełniające mają za zadanie dać delikatny efekt kontrastu. To wszystkie te barwy, które znajdują się dokładnie naprzeciwko koloru niebieskiego w palecie barw: brzoskwiniowy czy też pomarańczowy wpadający lekko w brąz. Kolejnym ważnym kolorem, który należy bezsprzecznie użyć podczas makijażu niebieskich oczu jest kolor harmonizujący z niebieską tęczówką, czyli odcienie zieleni, grafitu, fioletu, różu czy srebra. Na palecie barw są one w bliskim sąsiedztwie z barwą niebieską i jej pochodną. Na koniec dodajemy cienie podkreślające kolor niebieski, czyli brązy, złote i miedziane. Cienie do oczu niebieskich są dostępne w dwóch opcjach: błyszczące pastele i stonowane maty. Nie bójmy się eksperymentów. O tym, który z nich będzie bardziej nam pasował decyduje nie tylko barwa oka, ale też odcień skóry, kształt twarzy, wielkość oczu

kolory cieni do niebieskich oczu

Pomocne wskazówki przy makijażu oczu

Nie trzeba korzystać z usług profesjonalnej makijażystki, aby wydobyć głębię niebieskich oczu: warto poeksperymentować z cieniami w domowym zaciszu. Wystarczy zaopatrzyć się w cienie w odcieniach pomarańczy, brązu, grafitu, srebra, zieleni, złota czy miedzi. W zależności od pory dnia można testować bardziej wyrafinowany, ostrzejszy makijaż, na przykład smoky eyes lub neutralny i delikatny makijaż dzienny, idealny do pracy. Warto pamiętać, że niebieskie oczy same w sobie przyciągają uwagę i nie należy przesadzać z makijażem, zwłaszcza w ciągu dnia. Bardzo mocno podkreślone niebieskie oczy w świetle dziennym będą wyglądać bardzo sztucznie, wręcz karykaturalnie. Umiar w tym zakresie jest bardzo istotny

Kolory cieni do niebiskich oczu – O czym jeszcze warto pamiętać?

Gwarancją sukcesu przy makijażu niebieskich oczu jest odpowiednie podkreślenie brwi, użycie tuszu do rzęs. Również zastosowanie korektora pod oczy doda spojrzeniu blasku i jednocześnie wyeliminuje z naszej twarzy oznaki zmęczenia. To bardzo ważne, gdyż posiadacze niebieskich oczu to najczęściej osoby z jasną cerą, na której widać oznaki zmęczenia.

BARBER

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?