Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Kilka faktów o perfumach, których być może nie znasz!

Data publikacji 23 czerwca 2021

Perfumy można dodać do grupy kosmetyków, które nas upiększają. Choć nie są one widoczne tak jak szminka czy cień na powiece, to przez swój zapach wpływają na to, jak jesteśmy odbierani! Poruszenie zmysłu węchu może sprawić, że będzie po prostu bardziej atrakcyjni! Warto więc znaleźć swój idealny zapach, który będzie do nas pasował i będziemy czuć się z nim dobrze. Oto kilka faktów ze świata perfum, o których być może nie słyszeliście!

Perfumy, woda toaletowa, a może perfumowana – czym się różnią

Choć najczęściej używamy nazwy “perfumy”, to najprawdopodobniej nie mieliśmy z nimi tak naprawdę do czynienia! Otóż w większości drogerii czy perfumerii kupimy wody perfumowane bądź toaletowe. Perfumy same w sobie są bardzo drogie i stanowią wręcz esencję danej mieszanki zapachowej. Składają się one w większości z olejków zapachowych, podczas gdy woda perfumowana czy toaletowa mają o wiele niższe ich stężenie. Tutaj mamy więcej alkoholu. Jednak adekwatnie do mniejszego stężenia olejków zapachowych mamy także niższą cenę. Mimo wszystko wody perfumowane i toaletowe utrzymują się znacznie krócej na skórze.

Co wspólnego z perfumami ma głowa, serce i baza?

Perfumy zawierają w sobie różne składniki, które łączą się w daną kompozycję zapachową. Wszystkie te elementy należą do trzech osobnych grup. To właśnie one nazywają się kolejno głową, sercem i bazą. Poszczególne składniki pojawiają się w różnych momentach od rozpylenia perfum, a także mają różny czas utrzymywania się na skórze. Właśnie w zależności od tego dzielą się na dane grupy. Na przykład głowa pojawia się pierwsza. To coś, co stanowi cechę charakterystyczną, wyróżniającą danych perfum. To właśnie ta nuta zachęca nas do wybrania danego zapachu, ale trzeba pamiętać, że jej moc i intensywność bardzo szybko znika!

Perfumy, które podbiły serca kobiet – jakie są?

Warto poznać zapachy, które stały się kultowe. To także ciekawa informacja ze świata perfum, że istnieją takie produkty, które przetrwały naprawdę wiele lat i wciąż są w modzie! Mowa tu na przykład o Coco Chanel Numer 5. Kobiety od prawie wieku wciąż zachwycają się tym zapachem! Cały czas jest on produkowany i uwielbiany na całym świecie. Jednak perfumy nie muszą być wcale drogie. Jest wiele wód perfumowanych czy toaletowych w świetnej cenie, które warto kupić! Więcej na: http://kosmetyki-online24.pl.

BARBER

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?