Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Test na porowatość włosa

Jak wykonać test na porowatość włosa?

Data publikacji 25 stycznia 2022

Z całą pewnością każda kobieta dba o odpowiedni wygląd swoich włosów. Aby móc czynić to jeszcze bardziej dokładnie powinna ona poznać charakter swoich włosów, czyli rodzaj ich porowatości. Włosy mogą mieć porowatość o różnym stopniu. Aby ją sprawdzić powinno się wykonać test na porowatość włosa. Warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Test na porowatość włosa

Porowatość włosów

Porowatość każdych włosów przede wszystkim określa się na podstawie ich stanu. Jest to jeden z najbardziej istotnych czynników w ocenie włosów, dlatego powinno się na niego zwrócić swoją szczególną uwagę. Ogólny stan włosów z całą pewnością uwzględnia bardzo wiele elementów. Należy je wziąć po uwagę, aby móc określić właściwą porowatość swoich włosów. Dzięki informacji na temat posiadanej przez siebie porowatości włosów będzie można z powodzeniem wdrożyć ich odpowiednią pielęgnację, a także zregenerować je, jeśli tylko będzie taka konieczność.

Test na porowatość włosa-włosy niskoporowate

Wśród różnych typów porowatości włosów można przede wszystkim wymienić włosy niskoporowate. Włosy o tym charakterze są uznawane za stosunkowo zdrowe, ponieważ łuski są w nich dość ściśle ułożone. Włosy tego rodzaju nie chłoną za bardzo wody, ale także nie układają się dobrze i są odporne na wszelkiego rodzaju zabiegi stylizacyjne. Jednak włosy niskoporowate są również lśniące oraz wyglądają zdrowo, a także ani się nie puszą, ani też nie elektryzują.

Test na porowatość włosa

Test na porowatość włosa – włosy wysokoporowate

Kolejnym typem porowatości włosów jest wysokoporowatość. Jest to dokładne przeciwieństwo włosów niskoporowatych, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas ich pielęgnacji. Tego rodzaju włosy w bardzo łatwy sposób chłoną wodę, ale także stosunkowo szybko można je wysuszyć, co jest bardzo pomocne podczas różnego rodzaju zabiegów stylizacyjnych. Jednak ogólna kondycja włosów wysokoporowatych jest dość słaba, ponieważ bardzo często są suche oraz się łamią. Dlatego powinno się zadbać o ich właściwą stylizację, dzięki czemu będą się prezentować dużo lepiej.

Włosy średnioporowate

Wśród różnych typów włosów można także wymienić włosy o charakterze średnioporowatym. Jest to połączenie włosów niskoporowatych oraz wysokoporowatych. Jest to najczęściej występujący wśród ludzi typ włosów, dlatego w odpowiedni sposób powinno się zadbać o jego pielęgnację. Dzięki właściwym zabiegom pielęgnacyjnym włosy średnioporowate będą wyglądały na zdrowo oraz będą pięknie błyszczeć.

Test na porowatość włosa

W celu stwierdzenia, jaką się posiada porowatość włosów powinno się wykonać taką diagnozę jak test na porowatość włosów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu uzyska się informacje na temat możliwych sposobów pielęgnacji swoich włosów. Aby wykonać test należy wrzucić do szklanki z wodą swój włos i trzymać go przez około dziesięć, piętnaście minut. Jeśli włos będzie się unosił na wodzie to włosy będą niskoporowate. Jeśli opadnie to włosy będą wysokoporowate. Natomiast jeśli zanurzy się tylko trochę to dana osoba będzie posiadaczem włosów o średniej porowatości. Jest to bardzo skuteczna metoda oceny porowatości włosów, którą warto wykorzystać.

BARBER

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?