Dlaczego warto zadbać o prawidłowe przechowywanie kosmetyków?

0
61

Przechowywanie kosmetyków nastręcza sporo problemów. Niemal każda kobieta ma problem ze znalezieniem szminki, pędzla do cieni czy korekta zwłaszcza wtedy, gdy wszystkie kosmetyki czy akcesoria do makijażu są w jednym miejscu i są ze sobą wymieszane. Warto zadbać o właściwe ich przechowywanie, co znacząco ułatwi codzienny makijaż czy pielęgnacyjne rytuały.

Jak przechowywać akcesoria do makijażu?
W pierwszej kolejności należy zadbać o właściwe pudełka czy pojemniki. Mogą być plastikowe, choć te drewniane prezentują się bardziej estetycznie i niejednokrotnie same w sobie są ozdobą na półce czy stoliku przy toaletce. Ponadto wpisują się w kanon bycia ekologicznym, co ostatnio jest bardzo modne i pożądane, Ważne, aby taki pojemnik miał przegródki o różnej wielkości i wysokości. Akcesoria do makijażu należy podzielić według zastosowania. Pędzle do pudru oraz do cieni należy trzymać osobno, albo w przegrodzie pojemnika do tego przystosowanej albo w kubku. Pędzle powinny być przechowywane w pozycji pionowej, co wpływa na żywotność i dobrą jakość naturalnego włosia, z którego są wykonane. Podobna sytuacja ma się z kredkami do oczu czy tuszami do kresek. Z racji tego, że zatyczki kredek są często przybrudzone, warto zwracać uwagę, aby nie dotykały cieni czy podkładów. Cienie do powiek najwygodniej przechowywać w oddzielnym pojemniku. To znacząco ułatwi poszukiwanie pożądanego koloru, zwłaszcza, że pojemniczki na cienie są różnej wielkości i kształtu i łatwiej nad nimi zapanować, kiedy nie są wymieszane z innymi kosmetykami.

Przechowywanie pozostałych kosmetyków
Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji – czyli szampony, olejki, balsamy przechowujemy w półce lub wysokiej szufladzie w pozycji stojącej. Większość opakowań kosmetyków, zwłaszcza tych przeznaczonych do mycia, jest zaprojektowana w taki sposób, aby przechowywać je zakrętką do dołu, co znacząco ułatwia ich wypływanie, kiedy w butelce czy pojemniczku niewiele kosmetyku już zostało. Nie ma przeciwwskazań, aby kosmetyki te przechowywać w kabinie prysznicowej czy na wannie.
Kremy, balsamy, olejki do ciała przechowujemy w szafce, szufladzie lub bezpośrednio na półce w temperaturze pokojowej. Nie jest wskazane, aby światło słoneczne oddziaływało bezpośrednie na jakiekolwiek kosmetyki (zarówno do pielęgnacji ciała, włosów i twarzy oraz do makijażu). Należy wiec unikać przechowywania ich na parapecie.
Niektóre kosmetyki, zwłaszcza te w grubym i ciemnym szkle należy zawsze trzymać w półce, gdzie panuje półmrok. Dotyczy to głownie kosmetyków ekologicznych na bazie naturalnych składników, których termin przydatności może być krótszy i które są bardziej wrażliwe na działania słońca.

Pomimo tego, iż nie ma rygorystycznych zasad przechowywania kosmetyków warto zadbać o to, aby nie były narażone na bezpośrednie działanie słońca, co znacząco przedłuży ich żywotność. Ponadto dużym ułatwieniem, zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu, jest ich posegregowanie za pomocą specjalnych pojemników do tego przeznaczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here