amelson.pl

Moda Uroda Zdrowie

Jak przechowywać kosmetyki
Moda

Jak przechowywać kosmetyki? – sprawdzone sposoby

Przechowywanie kosmetyków nastręcza sporo problemów. Niemal każda kobieta ma problem, aby znaleźć szminkę, pędzel do cieni czy korektor zwłaszcza, gdy wszystkie kosmetyki czy akcesoria do makijażu są w jednym miejscu i są ze sobą wymieszane. Warto zadbać o właściwe ich przechowywanie, co znacząco ułatwi codzienny makijaż czy pielęgnacyjne rytuały. Jak przechowywać kosmetyki? Zapraszamy do lektury!

Jak przechowywać kosmetyki

Jak przechowywać akcesoria do makijażu?

W pierwszej kolejności należy zadbać o właściwe pudełka czy pojemniki. Mogą być plastikowe, choć te drewniane prezentują się bardziej estetycznie i niejednokrotnie same w sobie są ozdobą na półce czy stoliku przy toaletce. Ponadto wpisują się w kanon ekologii, co ostatnio jest trendy. Ważne, aby taki pojemnik miał przegródki o różnej wielkości i wysokości. Akcesoria do makijażu należy podzielić według zastosowania. Pędzle do pudru oraz do cieni należy trzymać osobno, albo w przegrodzie pojemnika do tego przystosowanej albo w kubku. Pędzle powinno się przechowywać w pozycji pionowej. Wpływa to na ich żywotność i dobrą jakość naturalnego włosia. Podobna sytuacja ma się z kredkami do oczu czy tuszami do kresek. Z racji tego, że zatyczki kredek są często przybrudzone, warto zwracać uwagę, aby nie dotykały cieni czy podkładów. Cienie do powiek najwygodniej przechowywać w oddzielnym pojemniku. To znacząco ułatwi poszukiwanie pożądanego koloru, zwłaszcza, że pojemniczki na cienie są różnej wielkości i kształtu.

Jak przechowywać kosmetyki

Jak przechowywać kosmetyki? – pozostałe

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji – czyli szampony, olejki, balsamy przechowujemy w półce lub wysokiej szufladzie w pozycji stojącej. Większość opakowań kosmetyków jest zaprojektowana w taki sposób, aby przechowywać je zakrętką do dołu, co znacząco ułatwia ich wypływanie. Nie ma przeciwwskazań, aby kosmetyki te przechowywać w kabinie prysznicowej czy na wannie.
Kremy, balsamy, olejki do ciała przechowujemy w szafce, szufladzie lub bezpośrednio na półce w temperaturze pokojowej. Nie jest wskazane, aby światło słoneczne oddziaływało bezpośrednio na jakiekolwiek kosmetyki. Należy wiec unikać przechowywania ich na parapecie.
Niektóre kosmetyki, zwłaszcza te w grubym i ciemnym szkle należy zawsze trzymać w półce, gdzie panuje półmrok. Dotyczy to głownie kosmetyków ekologicznych na bazie naturalnych składników, których termin przydatności może być krótszy i które są bardziej wrażliwe na działania słońca.

Pomimo tego, iż nie ma rygorystycznych zasad przechowywania kosmetyków warto zadbać o to, aby nie narażać ich na na bezpośrednie działanie słońca. Znacząco przedłuży to ich żywotność. Ponadto dużym ułatwieniem, zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu, jest ich posegregowanie za pomocą specjalnych pojemników do tego przeznaczonych.