Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Jak przechowywać kosmetyki

Jak przechowywać kosmetyki? – sprawdzone sposoby

Data publikacji 29 listopada 2020

Przechowywanie kosmetyków nastręcza sporo problemów. Niemal każda kobieta ma problem, aby znaleźć szminkę, pędzel do cieni czy korektor zwłaszcza, gdy wszystkie kosmetyki czy akcesoria do makijażu są w jednym miejscu i są ze sobą wymieszane. Warto zadbać o właściwe ich przechowywanie, co znacząco ułatwi codzienny makijaż czy pielęgnacyjne rytuały. Jak przechowywać kosmetyki? Zapraszamy do lektury!

Jak przechowywać kosmetyki

Jak przechowywać akcesoria do makijażu?

W pierwszej kolejności należy zadbać o właściwe pudełka czy pojemniki. Mogą być plastikowe, choć te drewniane prezentują się bardziej estetycznie i niejednokrotnie same w sobie są ozdobą na półce czy stoliku przy toaletce. Ponadto wpisują się w kanon ekologii, co ostatnio jest trendy. Ważne, aby taki pojemnik miał przegródki o różnej wielkości i wysokości. Akcesoria do makijażu należy podzielić według zastosowania. Pędzle do pudru oraz do cieni należy trzymać osobno, albo w przegrodzie pojemnika do tego przystosowanej albo w kubku. Pędzle powinno się przechowywać w pozycji pionowej. Wpływa to na ich żywotność i dobrą jakość naturalnego włosia. Podobna sytuacja ma się z kredkami do oczu czy tuszami do kresek. Z racji tego, że zatyczki kredek są często przybrudzone, warto zwracać uwagę, aby nie dotykały cieni czy podkładów. Cienie do powiek najwygodniej przechowywać w oddzielnym pojemniku. To znacząco ułatwi poszukiwanie pożądanego koloru, zwłaszcza, że pojemniczki na cienie są różnej wielkości i kształtu.

Jak przechowywać kosmetyki

Jak przechowywać kosmetyki? – pozostałe

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji – czyli szampony, olejki, balsamy przechowujemy w półce lub wysokiej szufladzie w pozycji stojącej. Większość opakowań kosmetyków jest zaprojektowana w taki sposób, aby przechowywać je zakrętką do dołu, co znacząco ułatwia ich wypływanie. Nie ma przeciwwskazań, aby kosmetyki te przechowywać w kabinie prysznicowej czy na wannie.
Kremy, balsamy, olejki do ciała przechowujemy w szafce, szufladzie lub bezpośrednio na półce w temperaturze pokojowej. Nie jest wskazane, aby światło słoneczne oddziaływało bezpośrednio na jakiekolwiek kosmetyki. Należy wiec unikać przechowywania ich na parapecie.
Niektóre kosmetyki, zwłaszcza te w grubym i ciemnym szkle należy zawsze trzymać w półce, gdzie panuje półmrok. Dotyczy to głownie kosmetyków ekologicznych na bazie naturalnych składników, których termin przydatności może być krótszy i które są bardziej wrażliwe na działania słońca.

Pomimo tego, iż nie ma rygorystycznych zasad przechowywania kosmetyków warto zadbać o to, aby nie narażać ich na na bezpośrednie działanie słońca. Znacząco przedłuży to ich żywotność. Ponadto dużym ułatwieniem, zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu, jest ich posegregowanie za pomocą specjalnych pojemników do tego przeznaczonych.

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?