Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda toksyny w organizmie

Toksyny w organizmie – domowe sposoby

Data publikacji 3 stycznia 2022

W sytuacji, gdy zaczynamy odczuwać częste bóle głowy, przemęczenie, a stan naszej skóry i włosów znacznie się pogorszył, to czas gdy nasz organizm potrzebuje kuracji oczyszczającej. Jeśli nie powadzimy tak modnego obecnie zdrowego stylu życia, możemy sobie jedynie pomóc poprzez stosowanie regularnych zabiegów odtruwających, które poprawiają nasze samopoczucie i sprawiają, że mamy znacznie więcej energii do życia. Masz toksyny w organizmie? Dowiedz się jak oczyścić organizm!

toksyny w organizmie

Toksyny w organizmie – skąd się biorą?

Każdego dnia jesteśmy narażeni na działanie wielu substancji toksycznych i drażniących, które unoszą się w powietrzu w postaci spalin samochodowych, dymu papierosowego itp. Niestety nie jest lepiej, gdy uważniej przyjrzymy się produktom sprzedawanym w sklepach spożywczych, które lądują w naszej lodówce. Im dłuższa lista składników danego produktu, tym gorzej. Pełna gama konserwantów chemicznych, stabilizatorów, duże ilości soli i cukru, kofeina, alkohol, tytoń – to dopiero początek listy trujących substancji, które gromadzą się w naszym organizmie każdego dnia.

Gdy tych toksyn jest już w naszym organizmie stanowczo za dużo, to zaczynamy się czuć coraz gorzej. Wątroba i nerki nieustannie pracują, próbując wydalić niebezpieczne związki chemiczne z naszego układu pokarmowego. Z czasem jednak przestają sobie radzić, dając nam do zrozumienia przez różne dolegliwości, że natychmiast jest potrzebna zmiana odżywiania.

Toksyny w organizmie – jak usunąć?

Istnieje wiele sposobów na oczyszczenie organizmu ze zbędnych substancji. Jakąkolwiek metodę rozpoczniemy, warto najpierw definitywnie zrezygnować ze wszystkich używek, które do tej pory nam towarzyszyły – alkohol, papierosy, słodycze, kofeina. Następnie możemy przystąpić do działania.

toksyny w organizmie

Jednym z najpopularniejszych, jak i najbezpieczniejszym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn jest wprowadzenie odpowiedniej diety. Dieta ta powinna być dostosowana indywidualnie do naszych potrzeb, a także urozmaicona i optymalna. Zwykle trwa ona około 14 dni i podzielona jest na poszczególne procesy.
W pierwszych dniach spożywamy tylko surowe lub gotowane warzywa i owoce, a także świeżo wyciskane soki. Następnie po kilku dniach stopniowo wprowadzamy fermentowane produkty mleczne. W okolicach 6 dnia wprowadzamy ryż i kaszę – później chudy biały ser. 10 dnia diety możemy jeść gotowane ryby, a 12. chude mięso.

Inną, równie popularną metodą na oczyszczanie organizmu są detoksy koktajlowe. Również trawa około 2 tygodni i charakteryzuje się tym, że należy wypijać codziennie 3 szklanki koktajlu z kefiru i owoców. Oprócz tego możemy spożywać produkty zbożowe i chude mięso – w małych ilościach.

Jak wspomóc organizm podczas oczyszczania?

Jeśli prowadzimy zdrowy i aktywny tryb życia, to nasze organy same świetnie sobie poradzą z oczyszczaniem. Aby tak było, powinniśmy dbać o odpowiednie nawadnianie – zaleca się pić nie mniej niż 2 litry wody dziennie. Dodatkowo, unikanie spożywania dużej ilości cukru i soli, smażonych tłustych potraw poprawi nasze samopoczucie. Oczywiście usunięcie częstego sięgania po używki jest najważniejszym krokiem w stronę zdrowego życia, od którego powinniśmy rozpocząć zmiany.

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?