Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle płyn do soczewek

Jaki płyn do soczewek najlepiej wybrać?

Data publikacji 31 lipca 2022


Podczas stosowania soczewek jednodniowych nie trzeba wykonywać żadnych pielęgnacji, ale należy pamiętać o tym, aby zawsze przed ich założeniem dokładnie umyć ręce. Na koniec dnia zdejmujemy soczewki i wyrzucamy je po prostu do kosza, a następnego dnia zakładamy nową parę.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z soczewkami wielokrotnego użytku, które wymagają systematycznej pielęgnacji. Najważniejsze jest oczywiście odpowiedni płyn do soczewek.

Jakie są rodzaje płynu do soczewek?

Wybór konkretnego płynu do soczewek należy przede wszystkim rozpocząć od określenia swoich potrzeb. Na rynku możemy znaleźć aż 3 rodzaje płynów, dezynfekujące i czyszczące, a także wielofunkcyjne. To, na który warto postawić, w głównej mierze zależy od naszego trybu życia, a także soczewek, które na co dzień nakładamy.

Płyny czyszczące produkowane są głównie do pielęgnacji twardych szkieł kontaktowych. Nie można ich stosować do usuwania osadu z soczewek miękkich. Głównym zadaniem tego preparatu jest wyczyszczenie powierzchni ze wszystkich zanieczyszczeń, które mogły pojawić się w ciągu dnia podczas użytkowania.

Płyn do dezynfekcji jest najbardziej wymagający w użytkowaniu. Zawiera zabijające bakterie nadtlenek wodoru, dlatego też taki płyn do soczewek należy przechowywać w specjalnym pojemniku. Dezynfekcję wykonuje się na soczewkach, które leżały już w płynie minimum 6 godzin.

Najbardziej popularnym wyborem wśród użytkowników soczewek są płyny wielofunkcyjne. Zawierają w składzie wszystkie niezbędne elementy, które pozwalają czyścić i pielęgnować, a także dezynfekować soczewki wielokrotnego użytku.

Na który płyn wielofunkcyjny do soczewek najlepiej postawić?

Dla użytkowników soczewek wielodniowych najlepszym rozwiązaniem okazuje się wielofunkcyjny płyn pielęgnacyjny ACUVUE. Produkt ten pozwoli zadbać o komfort i czystość nawet w długie dni. Skutecznie zabija wszelkie bakterie i zarazki, dzięki czemu dwutygodniowe soczewki każdego dnia są wyjątkowo czyste i komfortowe w użytkowaniu. Ten płyn do soczewek można znaleźć pod adresem: https://www.acuvue.pl.

W jaki sposób pielęgnować soczewki płynem wielofunkcyjnym płynem?

Wielofunkcyjny płyn do soczewek wykorzystujemy zarówno do codziennego czyszczenia, jak i przechowywania. Ze wszystkimi dwutygodniowymi soczewkami należy postępować w ten sam sposób.

Na początek należy dokładnie umyć ręce mydłem antybakteryjnym i pamiętać o tym zawsze przy kontakcie dłoni z soczewkami, a także okiem. Do pojemnika należy wlać odpowiednią porcję płynu.

Soczewka, którą wyjmiemy z oka, układamy w zagłębieniu dłoni, a następnie wylewamy na nią kilka kropli płynu pielęgnacyjnego. Delikatnymi ruchami okrężnymi należy pocierać soczewkę, co pozwoli usunąć z niej wszelkie powstałe zanieczyszczenia w ciągu dnia.

Po kilkunastu sekundach takich czynności wylewamy na soczewkę kolejnych kilka kropli płynu, a następnie umieszczamy ją w odpowiedniej części promiennika. Proces ten powtarzamy z drugą soczewką.

Regularne pozbywanie się zanieczyszczeń i osadów białkowych pozwoli uniknąć rozwoju infekcji i zakażeń, a także poważnych chorób oczu. Pielęgnację należy wykonywać każdego wieczoru.

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?