Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda jak uszyć maseczki

Opuchnięte powieki górne. Jaki kosmetyk wybrać?

Data publikacji 23 stycznia 2022

Skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji. Często budzimy się z workami pod oczami, cieniami i opuchniętymi powiekami. Jak zadbać o skórę pod oczami? Jaki krem na opuchnięte powieki górne wybrać? Na te pytania warto poznać odpowiedź.

Opuchnięte powieki górne

Jaka jest skóra pod oczami?

Skóra pod oczami jest zupełnie inna niż na pozostałej części twarzy. Trzeba zdawać sobie sprawę, że jest kilka razy cieńsza. W tym miejscu nie występuje tkanka tłuszczowa. Do minimum ograniczone są gruczoły potowe i łojowe. Nic więc dziwnego, że skóra pod oczami narażona jest na szybsze powstawanie zmarszczek, przesuszenie i występowanie cieni. Biorąc to wszystko pod uwagę trzeba umiejętnie dobrać pielęgnację.

Przede wszystkim trzeba postawić na systematyczność – panie, które chcą zachować młody wygląd nie powinny zapominać o codziennym stosowaniu kremu pod oczy. Warto, by był to kosmetyk przeznaczony konkretnie do tej partii twarzy. Krem do twarzy może okazać się zbyt ciężki i obciążyć delikatną strefę pod oczami.

Opuchnięte powieki górne

Jaki krem na opuchnięte powieki górne wybrać?

Krem na opuchnięte powieki powinien być bogaty w specjalne składniki. Warto postawić na preparaty zawierające kofeinę, wyciąg z arniki, świetlika lekarskiego czy kasztanowca. Będą one poprawiały krążenie w strefie pod oczami i likwidowały obrzęki. Z kolei rumianek pomoże złagodzić podrażnienia. Można sięgnąć również po krem z kwasem hialuronowym, który nawilży i zatrzyma wodę w skórze. Warto pomyśleć o kosmetykach z pigmentami rozświetlającymi, które optycznie rozjaśnią okolicę oczu.

Na rynku dostępne są kosmetyki typu roll-on, często z metalową końcówką. Taki preparat będzie mieć działanie chłodzące. Można je wspomóc wkładając krem do lodówki. Krem trzeba aplikować bardzo delikatnie, nie naciągając delikatnej skóry pod oczami.

Nie tylko krem

Działanie kremu można wspomóc domowymi metodami. Sprawdzi się mała łyżeczka włożona do zamrażalnika i przyłożona do opuchniętych powiek, kostki lodu, torebki z zaparzoną czarną herbatą, rumiankiem czy świetlikiem.

Pomyśleć można również o masażu okolic oczu, który usprawni przepływ limfy. Można go wykonać np. specjalnym rollerem lub płytką Gua Sha do masażu twarzy. Ich wybór jest szeroki – dostępne są przyrządy wykonane z różnych kamieni, m.in. z jadeitu, różowego kwarcu, ametystu, kryształu górskiego czy bursztynu.

Opuchnięte powieki górne – przyczyny

Nieestetyczne worki pod oczami potrafią spędzać sen z powiek. Tymczasem lepiej zapobiegać niż leczyć. Skąd bierze się opuchlizna pod oczami? Sprzyjają temu zastoje limfatyczne – krew w tym miejscu wolniej płynie. Kolejne przyczyny to niedostateczna ilość snu, a także niewłaściwa dieta ze zbyt dużą ilością soli, a zbyt małą wody.

Opuchnięte powieki pojawiają się również przy wielu schorzeniach. Mogą być objawem zapalenia spojówek czy alergii. Wtedy warto przeanalizować kosmetyki do pielęgnacji i makijażu, które stosujemy. Może mają w składzie substancje, które nas uczulają? Najlepiej odstawić kosmetyki i obserwować. Gdy opuchlizna i zaczerwienie nie mijają, trzeba zasięgnąć porady lekarza. Opuchnięte powieki mogą zwiastować również problemy z tarczycą, zatokami czy cukrzycę.

Damskie sukienki z lnu

Redakcja amelson.pl

Naszym celem jest dostarczanie naszym czytelnikom najnowszych trendów, porad oraz inspiracji, które pomogą im czuć się i wyglądać najlepiej każdego dnia. Wierzymy, że piękno i dobre samopoczucie zaczynają się od środka, dlatego nasze artykuły są pisane z myślą o wszechstronnym podejściu do życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?