amelson.pl

Moda Uroda Zdrowie

zdrowa dieta
Moda

Jak urozmaicić dietę odchudzającą?

Monotonia jest tym, czego podczas odchudzania musisz się wystrzegać. Jeżeli twoja zdrowa dieta będzie zarazem dietą nudną, wyglądającą każdego dnia dokładnie tak samo i zawsze składającą się z identycznych posiłków, to nie dość, że długo na niej nie wytrwasz, to najprawdopodobniej nabawisz się na niej poważnych niedoborów pokarmowych. Menu musi być koniecznie zróżnicowane. Za sprawą urozmaiconego jadłospisu zaczniesz wprowadzać do organizmu wszystko to, czego potrzebuje on do dobrego działania.

Podstawą twoich posiłków będą na pewno węglowodany. Najlepiej te złożone, które powoli rozkładają się w organizmie i dzięki temu zapewniają ci energię na długi czas. Produkty będące źródłami węglowodanów złożonych bogate są przy tym w błonnik pokarmowy, który przyspiesza przemianę materii, oraz niemalże wszystkie witaminy z grupy B. Dzięki nim łatwiej ci będzie uzyskać szczupłą i zdrową sylwetkę.

Zdrowe odchudzanie od zwykłego zdrowego żywienia różni się też wyższą zawartością białka. Proteiny od teraz będą twoim największym sprzymierzeńcem. Doskonale poradzą sobie z zaspokojeniem głodu, gwarantując i pełne uczucie sytości jeszcze przez kilka godzin po posiłku. Wybieraj zarówno roślinne źródła białka, jak i te zwierzęce. Jednym z lepszych i bardziej odżywczych produktów pod tym względem są jajka, które spokojnie możesz jeść codziennie.

Na sam koniec zostają ci jeszcze tłuszcze, które twoja zdrowa dieta też oczywiście musi zawierać. Unikaj tych nasyconych, wybieraj te jednonienasycone i wielonienasycone. Tłuszcze spożywaj głównie na zimno. Po podgrzaniu ulegają one utlenieniu, przez co wytwarzają się w nich trujące związki.

extrasmall.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *